To byl výbuch?! Ne. Jenom gejzír!!

Tuesday, 22 December 2015


Tryskání gejzíru, pach sirovodíku, výhled na sopku, koupání v jezeře a špatný oběd, to byl dnešní den. Ráno jsme, jako obvykle, vstali velmi brzy, protože jsme se doposud nezbavili jetlacku na sto procent. Na druhou stranu je výhoda vstát v šest hodin, stihnete toho mnohem víc! Každopádně po snídani jsme se vydali z Rototury asi 40km směrem k parku, který se pyšní gejzíry, jezery a krásnou přírodou - park Wai-O-Tapu.Naše prohlídka tohoto místa začala ukázkou výbuchu gejzíru Lady Knox, která mně osobně však příliš neuchvátila (ale příjemné překvapení později přišlo). Důvodem mých rozpaků bylo to, že výbuch gejzíru byl uměle vyvolaný. Ke gejzíru přišel Maor, který do jeho chřtánu vhodil mýdlový prášek - gejzír reagoval asi dvou minutovou ''erupcí'' nebo spíše výtryskem vody. Neříkám, že to bylo špatné, ale později jsme v parku viděli mnohem lepší věci! Vešli jsme do infomačního centra , nakoupili dostatek tekutin a vyšli na pražící slunce. Na Zélandu je léto, takže velké teplo je teď na denním pořádku.

Vydali jsme se na poznávací cestu skrz tento park a později jsme opravdu nelitovali, cestou jsme viděli krátery, sirné jeskyně, vodopády a asi patnáct termálních jezírek a každé bylo úplně jiné! Ale všechna jedno spojovalo -zapáchala sirovodíkem! Nebyl to pach, který jen ucítíte, ale nic to s vámi neudělá, tohle ne, tohle byl pach, ze kterého pár lidí i zvracelo! Všechna jezírka byla krásná, ale nejvíc se mi líbila tzv. Malířova paleta (na 1. fotce můžete vidět kousek z ní), skládala se asi ze 6 barev, které se prolínaly a tvořily krásný kontrast. Jezírko zabíralo poměrně velkou plochu, což ho činilo ještě krásnějším. Pozor! Nikdy do těchto jezírek nestoupejte nebo nesahejte, jejich teplota dosahuje přes 100 stupňů Celsia. Naše cesta trvala skoro 2 hodiny a moc nás bavila, každý point (bylo jich celkem 25) tvořilo něco jiného.:)

Po této úspěšné prohlídce jsme ujeli asi 30 km a dostali se ke krásnému jezeru Taupo, které se pyšní nejen obrovskou rozsáhlostí (je největší na NZ), ale také nádherným výhledem na sopku Tongariro (také známou, jako HORA OSUDU...Hobbit,) Před jezerem jsme se rozhodli zajít na oběd, ovšem výběr restaurace byl špatný, smažené jídlo není nic pro mě a tohle bylo obzvlášť nepovedené. Nicméně chuť nebo spíše nálada se nám spravila, když jsme se šli vykoupat do již zmíněného jezera. Na jezeru plavali racci, černé labutě a my se kochali nádhernou krajinou!

Vydali jsme se dál a dostali se na místo, kde budeme přespávat dvě noci - bydlíme v rybářské vesničce Turangi, jsme velmi spokojeni, protože je tu klid, řeka Tongariro a my můžeme chvíli odpočívat v naší chatce.

Musím však zmínit jedno negativum, které má Nový Zéland. Lidé se zde chovají, jako kdyby byla wi-fi zlato. Na hotelech/apartmánech wi-fi buď není anebo sice je, ale je příšerně drahá! Což je i důvod, proč nepřispívám na Instagram. S články je to trochu jinak, ty vždy píší ve Wordu a když je náhodou někde připojení na internet, nahraji fotky a ihned je publikuji, proto prosím o schovívavost :)

Mějte se hezky a těšte se na zítřejší článek, protože ten bude opět plný dobrodružství ze Země Mordoru!


No comments:

Post a Comment