Ze severu na jih

Saturday, 26 December 2015

Někdo slaví Vánoce doma, u krbu s kaprem, ale my se rozhodli letos oslavit tento svátek trochu jinak, opravdu jinak...Náš Štědrý den začal, když ještě vy jste spali. Brzo ráno jsme se vydali na prohlídku Wellingtonu, do kterého jsme den před tím dorazili. Z Wellingtonu mám mnohem lepší pocit něž z Aucklandu, je mnohem menší a poměrně hezky postavený.


Nicméně naším ranním cílem byly Lady Norwood's Gardens. Zahrady prosluly především díky množství druhů růží, kterých je požehnaně, konkrétně 300. A to nemluvím ještě o rozmanitosti barev - bílá, růžová, oranžová, lososová a spousta dalších. Do zahrad jsme se dostali malou lanovkou, kterou místní využívají i jako veřejnou dopravu. Lanovka jela asi pět minut a vyvezla nás na vyhlídkové místo, ze kterého jsme viděli na celý Wellington a především na oceán. Na vyhlídce začala naše procházka a poté pokračovala do nejvyššího bodu zahrad, kterým je observatoř. My se však nejvíce těšili na květiny, takže jsme pokračovali, užívali si nádherné vůně všemožných květin, zpívání ptáků a krásného počasí. Cestou jsme viděli spoustu rostlin jako hortenzie, rododendrony, lilie, kaktusy, sukulenty a mnoho dalších krásných druhů. Ovšem třešnička na dort přišla až v jádru zahrad. Tou třešničkou byly záhony s již zmíněnými růžemi. Ani jsme nestačila vnímat všechny ty barvy, vůně  a tu nádheru kolem mně.

Ze zahrad jsme ale museli brzy odejít, protože nám za dvě hodiny jel trajekt a my se potřebovali dostat zpátky na hotel. Cestou jsme viděli budovu parlamentu a také přístav, ovšem na kochání nebylo moc času.

Nasedli jsme do auta a jeli na trajekt, který nám jel ze severního ostrova, na kterém jsme byli doposud, na ostrov jižní. Vjeli jsme na obrovský trajekt a šli si loď prohlédnout. Ihned jsme si našli místo na sezení a šli si koupit oběd. Před námi byla tříhodinová cesta, takže jsme potřebovali nějak zabít čas. Bratr našel místnost, kde byl simulátor jízdy auta, který oba zkoušíme hrozně rádi, takže tím jsme se taky na poměrně dlouho zabavili. Ovšem pravá zábava přišla asi hodinu na to, kdy jsme začali dojíždět k jižnímu ostrovu. Fjordy, nádherné fjordy tvořené azurově modrým mořem a vysokými horami pokrytými zelenou vegetací.

Dojeli jsme na místo, městečko Picton. Picton je velmi malinké město, které proslulo pro svojí rybářskou aktivitu. Ubytovali jsme se a šli se projít do přístavu a na pláž. Byl  jakoby Štědrý den, takže bez velké a dobré večeře by to nešlo! Zašli jsme do místní vyhlášené restaurace ( té jediné v městečku!) a později jsme byli velmi, ale opravdu velmi spokojeni. V České republice je kapr jasná věc, jenomže my nejsme v Česku, takže si myslím, že tahle tradice se tady porušit může. Pizza, ano čtete správně, rozhodla jsme se pro pizzu. Byla vynikající! Ovšem to mi pro Štědrovečerní večeři nestačilo, takže jsem se to rozhodla oslavit ještě čokoládovým fondánem se zmrzlinou a ovocem, znovu na jedničku (s hvězdičkou:))

Přeji Vám všem krásné prožití svátků a uvidíme se zítra u dalšího článku!
6 comments:

 1. Takové krásné fotky :) to prostředí, počasí, příroda... to je jak ze snu!
  Getmovin by Deni

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to tu opravdu překrásné!!!<3 Jak říkáš..sen :)
   a děkuju :))

   Delete
 2. Ahojky,
  máte tam opravdu krásně. A ta příroda :O. No prostě úžasný, asi se do té krajiny nelze nezamilovat...co? :D. Jinak doufám, že si si svátky užila a že dál budeš psát tyto články s tak úžasnými fotky, jako doposud :D. Tvoje články jsou mým večerním čtením :D. Užívej si to tam i nadále, Tvoje Hortenzie :DDDDD
  P.S.: Jsem zvědavá jestli ti dojde, kdo to psal :DD

  ReplyDelete
 3. Fakt krásné fotky, ty barvy ty jo :)

  eL

  ReplyDelete